Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Porumboiu: „Ar fi o plăcere să arbitrez Dinamo-Steaua”

Porumboiu: „Ar fi o plăcere să arbitrez Dinamo-Steaua”

Adrian Porumboiu, patronul celor de la FC Vaslui, a făcut astăzi haz de necaz pentru că a devenit un obișnuit al Comisiei de Disciplină și a recunoscut că i-ar plăcea să arbiterze derby-ul din această etapă dintre Dinamo și Steaua. "Dacă e miercuri e Porumboiu, e Comisia de Disciplină. M-am obișnuit, am devenit membrul Comisiei" , a declarat la ieșirea de la sediul LPF, patronul Vasluiului. Fostul arbitru a ținut să vorbească și despre derby-ul Dinamo-Steaua. "Cea mai mare plăcere ar fi pentru mine să arbitrez Dinamo-Steaua și pe vreme când arbitram mi-aș fi dorit. Mulți fugeau de acest meci, mâncau cretă să facă febră și să scape de acest meci, dar pe mine nu mă chemau niciodată la asemenea meciuri și mă simțeam frustrat" , a încheiat amuzat Adrian Porumboiu.
30 apr. 2008, 16:53, Fotbal Intern
Porumboiu: "Ar fi o plăcere să arbitrez Dinamo-Steaua"

Adrian Porumboiu, patronul celor de la FC Vaslui, a făcut astăzi haz de necaz pentru că a devenit un obișnuit al Comisiei de Disciplină și a recunoscut că i-ar plăcea să arbiterze derby-ul din această etapă dintre Dinamo și Steaua.

"Dacă e miercuri e Porumboiu, e Comisia de Disciplină. M-am obișnuit, am devenit membrul Comisiei" , a declarat la ieșirea de la sediul LPF, patronul Vasluiului.

Fostul arbitru a ținut să vorbească și despre derby-ul Dinamo-Steaua.

"Cea mai mare plăcere ar fi pentru mine să arbitrez Dinamo-Steaua și pe vreme când arbitram mi-aș fi dorit. Mulți fugeau de acest meci, mâncau cretă să facă febră și să scape de acest meci, dar pe mine nu mă chemau niciodată la asemenea meciuri și mă simțeam frustrat" , a încheiat amuzat Adrian Porumboiu.